טופס 1348

//טופס 1348

טופס 1348

טופס 1348 בהרחבה

אדם תושב ישראל שעבר להתגורר מחוצה לה ומעוניין שלא להיחשב יותר כתושב ישראל לצרכי מס הכנסה נדרש למלא ולהגיש לרשויות מס הכנסה טופס 1348. במסגרת טופס זה הוא מדווח למס הכנסה, בין היתר, על מקום עבודתו בחו"ל; כי בית הקבע שלו נמצא בחו"ל; שמרכז חייו הכלכליים הינו בחו"ל; על התערותו בחיי הקהילה המקומית בחו"ל; על קבלת אשרת תושבות לצרכי מס בחו"ל; מספר ימי השהיה שלו בישראל ובחו"ל; שמרכז חייו עבר לחו"ל ועוד.

בדרך כלל יידרשו למלא ולהגיש טופס זה, אנשים שמבקשים להפסיק לשלם מס הכנסה בשל העובדה שמרכז החיים שלהם עבר לחו"ל.

כך למשל, ישראלים רבים העוברים לחו"ל במסגרת הליך רילוקיישן ממקום עבודתם, נדרשים להגיש את טופס 1348 כאשר הם מעוניינים לנתק את התושבות הישראלית שלהם ומבקשים להפסיק לדווח ולשלם מס הכנסה בישראל.

המשמעות של ניתוק תושבות

ישראלים העוברים להתגורר מחוץ לישראל בגין הצעת עבודה בחו"ל (הליך רילוקיישן) נדרשים לדווח למס הכנסה לכך שהשהות שלהם בחו"ל הינה קבועה ומתמשכת ולכן הם מבקשים לנתק את תושבותם ולא לראות בהם עוד כתושבי ישראל לצרכי תשלומי מס הכנסה. את טופס 1348 יש לצרף אל הדו"ח השנתי האישי שלהם המוגש למס הכנסה. יש להקפיד למלא את הטופס בצורה מלאה ותקינה. רצוי שמילוי הטופס יתבצע בסיוע צמוד של עורך דין על מנת לוודא שהטופס אכן הוזן בצורה מדויקת ועל פי כל הכללים הנדרשים. אנו ממליצים, כי במקביל להגשת טופס 1348 בגין ניתוק התושבות ממס הכנסה, רצוי גם להגיש בקשה דומה לניתוק תושבות מהמוסד לביטוח לאומי.

חשיבות מילוי טופס 1348 בצורה תקינה

כאמור, הגשת טופס 1348 בצורה תקינה ומדויקת הינה הכרחית בהליך ניתוק התושבות ממס הכנסה. לכן, כדאי ומומלץ להיפגש עם עורך דין המתמצא בנושא ניתוק תושבות לצרכי מס, על מנת לקבל הסבר מפורט אודות טופס 1348 ואופן הגשתו למס הכנסה.

במשרד עורכי הדין שגיא ושות' עוסקים במגוון נושאים ותחומים של ניתוק תושבות ממס הכנסה ומהמוסד לביטוח לאומי וישמחו לעמוד לרשותכם בנושאים אלו, בין היתר לגבי טופס 1348 האמור.

טופס 1348 בהרחבה

טופס ניתוק תושבות מס הכנסה

חוקים וכללים כאלה ואחרים חלים על אזרחי ותושבי המדינה וגם הגדרות אלה ברורות מאד מבחינת הזכויות והחובות שיש להם ולמדינה אלה כלפי אלה. ישנם מקרים לא מעטים אשר בגינם מומלץ ורצוי לאנשים שאינם מתגוררים בישראל להגיש טופס ניתוק תושבות מס הכנסה ובכך לשנות את הסטטוס שלהם ולבטל את מעמדם כתושבי המדינה לצרכי מס. ישנם לא מעט סיבות ושיקולים אשר בגינם אנשים יקבלו את ההחלטה על ניתוק התושבות וחשוב מאד להוציא אותה אל הפועל בצורה נכונה ומסודרת ובלי שיישארו קצוות פתוחים מכל סוג שהוא. רק כך אפשר לוודא הניתוק בוצע כראוי והינו בתוקף.

איך ממלאים טופס ניתוק תושבות מס הכנסה?

המשמעות הלכה למעשה של ניתוק התושבות הוא הפסקת תשלומי מיסים למדינת ישראל, בעיקר מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי, מס בריאות, ותשלומים לקופות החולים שחלים על אותו אדם ועל בני המשפחה שלו. לא מומלץ למלא את טופס ניתוק תושבות מס הכנסה באופן עצמאי, שכן מדובר בטופס המכיל פרטים אינפורמטיביים רבים ויתכן ובשל פרטים שונים שאותו אדם בעצמו אינו בקיא בהם הוא לא ימולא כנדרש והבקשה לניתוק התושבות לא תאושר על ידי רשויות המס. מכאן שההמלצה הגורפת היא לבצע את מילוי הטופס, כמו גם את ניתוק התושבות בליווי צמוד של עורך דין המכיר את התחום ויש לו ניסיון רב בליווי תהליכים כאלה.

למה ניתוק תושבות הוא תהליך מורכב?

חשוב להבין שאין מדובר בפעולה פשוטה ומהירה שבעקבותיה אדם המגיש את טופס ניתוק תושבות מפסיק באופן מיידי ואוטומטי להיות תושב ישראל. לכן מילוי טופס ניתוק תושבות מס הכנסה חייב להיות תקין, נכון ומדויק על פי הדרישות וההנחיות של רשויות מס הכנסה. מכאן החשיבות של ליווי התהליך על ידי עורך דין שיש לו ניסיון בליווי כזה.

את כל המידע אודות ניתוק תושבות אפשר לקבל ממשרד עורכי הדין שגיא ושות' המלווים ישראלים רבים העוברים לחו"ל ומוודאים שכל תהליך הניתוק הדרוש נעשה בצורה מקצועית.

טופס ניתוק תושבות מס הכנסה

טופס 1348 מס הכנסה

ישראלים המתגוררים מעבר לים, ללא קשר לנסיבות אשר הביאו אותם להתגורר בחו"ל, צריכים למלא ולהגיש למס הכנסה טופס 1348 שהוא הודעה רשמית לכך שמרכז החיים שלהם הינו מחוץ למדינת ישראל. הטופס מהווה בעצם גם בקשה לניתוק התושבות שלהם ממס הכנסה. המשמעות לניתוק התושבות, היא שהם לא חייבים יותר בתשלומי מס הכנסה בגין הכנסה מחוץ לישראל. הטופס מוגש יחד עם הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה בעבור שנת מס ספציפית. אדם שהיגר למדינה אחרת או שנמצא ברילוקיישן, גם אם השהיה בחו"ל היא באופן זמני, וודאי שאינו מעוניין לשלם מיסים כפולים גם לרשויות המס בישראל וגם למדינה הזרה בה הוא מתגורר. לכן הליך ניתוק תושבות מישראל הוא חשוב ומשמעותי עבורו. כך, שלמילוי הטופס באופן תקין ומלא, ישנה משמעות וחשיבות יתרה במסגרת הניתוק.

מה המשמעות של מילוי טופס 1348 מס הכנסה?

אדם שלא מצהיר למס הכנסה על שינוי מקום המגורים שלו או על שינוי מיקום מרכז החיים שלו על פי ההגדרות והתקנות של מדינת ישראל עלול למצוא את עצמו משלם מיסים לשתי המדינות – לישראל ולמדינה הזרה בה הוא מתגורר. ישראלים המתגוררים בחו"ל שאין בכוונתם לשוב לישראל לפחות בארבע השנים הקרובות – הרי שהם צריכים למלא ולהגיש למס הכנסה טופס 1348 ובכך להודיע לרשויות המיסים על כך שאין הם מתגוררים בישראל. על מנת להשלים את ניתוק התושבות מומלץ לבצע גמר חשבון עם רשויות מס הכנסה, מע"מ והמוסד לביטוח לאומי על מנת לוודא שאין חובות פתוחים מול רשויות אלו.

החשיבות של עדכון כל הפרטים האישיים

מוסדות המדינה חייבים להיות תמיד מעודכנים בפרטי האזרחים גם על מנת לדעת בדיוק אילו שירותים, זכויות או חובות עומדים בפני כל אזרח וגם כדי לדעת מתי יש צורך, למשל, בהגשת עזרה או סיוע. תושב שממלא טופס 1348 מס הכנסה מנתק את התושבות שלו לצרכי מס מישראל וכך רשויות המדינה יודעות איך להתנהג או להתנהל מולו במצב זה.

מחפשים סיוע או ייעוץ בנוגע להגשת טופס 1348? פנו אל משרד עורכי הדין שגיא ושות' ותקבלו את כל המידע הרלוונטי עבורכם.

טופס 1348 מס הכנסה
טופס 1348

השאירו לנו הודעה

Open chat
1
Scan the code
היי
צריכים עזרה?
דילוג לתוכן